Як вибрати таблички з шрифтом Брайля: 16 коротких пунктів

До важливих і обов’язкових таблиць з шрифтом Брайля відносять:
  1. Назва установи з графіком роботи - встановлюється біля кожного входу, яким можуть скористатися незрячі люди та МГН. Важливо розуміти, що графік роботи - це не години роботи працівників чи адміністрації, а час функціонування установи. Згідно п. 8.3.4 ДБН В.2.2-40:2018 зовнішня тактильна табличка повинна містити основну інформацію про об’єкт, назву об’єкта, години роботи.
  2. Таблиця Кнопка виклику - встановлюється біля кожного входу, яким можуть скористатися незрячі та МГН.
  3. Таблиця Кнопка виклику - встановлюється перед в’їздом на пандус та перед виходом на сходи певної висоти (довжини).
  4. Таблиця Кнопка виклику зі шнурочком - встановлюється у кожному туалеті, яким можуть скористатися незрячі та МГН.
  5. Таблиця Тримач для милиць та тростин - встановлюється у кожному туалеті, яким можуть скористатися незрячі та МГН.
  6. Таблиця Підйомник для МГН - встановлється поруч з підйомним пристроєм, яким можуть скористатися незрячі та МГН.
  7. Таблиці Підйомник для МГН зі стрілками напрямку встановлюються у такій кількості і в таких місцях, щоб вичерпно інформувати людей, де підйомник знаходиться і як туди дістатися.
  8. Таблиці інклюзивності туалету встановлється коло кожного туалету, яким можуть скористатися незрячі чи слабозорі, МГН.
  9. Таблиці інклюзивності туалету зі стрілками напрямку - встановлюються у такій кількості і в таких місцях, щоб вичерпно інформувати людей, де туалет знаходиться і як туди дістатися.
  10. Безпекові таблиці такого плану, як Укриття, Вихід, Запасний вихід, Сходи вгору, Сходи вниз, Охорона, Медпункт мають бути добре видимі і встановлені у визначених місцях.
  11. Безпекові таблиці зі стрілками напрямку - встановлюються у такій кількості і в таких місцях, щоб вичерпно інформувати людей, де знаходиться, приміром, укриття, запасний вихід чи медпункт, і як туди дістатися.
  12. Таблиці Ведеться відеоспостереження обов’язково встановлюють у всіх місцях здійснення відеонагляду, також і на вулиці, оскільки, згідно чинного законодавства, всі мають бути попереджені про відеоспостереження, зокрема, незрячі та МГН.
  13. Таблиці Індукційна петля встановлюють там, де є індукційна передача звуку до слухових апаратів людей з вадами слуху.
  14. Засоби ознакування скляних перегородок та дверей – згідно ДБН В.2.2-40:2018, п. 8.4.2.4 необхідно позначити всі прозорі скляні перегородки та двері жовтими смугами шириною 100 мм і більше, в т.ч. скляні перегодки та двері всередині будівель.
  15. Таблиці вхід–від себе, вихід–до себе дуже добавляють зручності, встановлюються безпосередньо на т. зв. «вхідних групах». Якщо вхід організовано по типу «тамбуру», то таких таблиць встановлюють 2 пари (4 шт), але вони не є обов’язковими.
  16. Таблиці загального змісту: такі, як Wi-fi, Їдальня, Приймальня, Директор, тощо, а також покажчики напрямку руху дуже часто використовуються, оскільки незрячі люди та МГН також потребують такої інформації, однак, не є обов’язковими.
  • Жодних обмежень щодо того, які таблиці можуть бути виконані шрифтом Брайля, ДБН не встановлюють. Залежно від специфіки і особливостей кожен заклад самостійно визначає, які таблиці будуть корисні і допоможуть незрячим та МГН.
  • Кріплення: оскільки тактильні таблиці і покажчики повинні встановлюватися не на двері, а поруч на стіну, вони комплектуються дистанційними тримачами, лише іноді 2-ст скотчем. Важливо: скотч працює лише на гладких і чистих поверхнях. Тримачі мають естетичний вигляд, дозволяють легко і швидко встановити чи зняти таблицю для її заміни, фарбування стіни тощо.
  • Вартість таблиць різна (від 400 грн) і залежить від вмісту. Оберіть таблиці: вкажіть код, кількість і кріплення - ми швидко прокалькулюємо і надамо рахунок. Якщо серед пропонованих нема таких, як треба – надайте фото або скрин, і ми зробимо.
Окрім таблиць і покажчиків зі шрифтом Брайля, виготовляємо інші фасадні, адміністративні, дверні, придверні таблиці, стенди, стійки, номерки, жетони, світильники, вивіски та багато іншого.